گجت ها و دستگاه های اینترنت اشیا

گجت ها و دستگاه های اینترنت اشیا

نویسنده : ایمان محدثی

ارسال شده در تاریخ شنبه 4 آبان 1398


Net Labs یک آزمایشگاه فعال در زمینه تولید دستگاه های هوشمند خانگی است که در سال 2010 توسط چند تن از مهندسان اسبق شرکت اپل راه اندازی شد. این شرکت در حال حاضر با بیش از 1100 کارمند از طریق تولید دستگاه های هوشمند خانگی تمرکز خود را روی ساده تر و لذت بخش تر کردن زندگی انسان ها قرار داده است. در ادامه به چند نمونه از دستگاه های تولید شده توسط Net Labs  اشاره می کنیم :


ترموستات Nest یک ترموستات هوشمند است که توسط ازمایشگاه Nest طراحی شده است. این دستگاه هوشمند الکترونیکی ، قابل برنامه ریزی و به صورت خودآموز است که از طریق اتصال به wifi گرمایش و سرمایش خانه ها و شرکت ها را کنترل و موجب بهینه سازی هزینه ها و انرژی می شود. این ترموستات بر پایه یادگیری الگوریتم های ماشینی عمل می کند و برای هفنه های اول ، کاربران باید ترموستات را برای ایجاد یک منبع داده منظم تنظیم کنند. سپس Nest برنامه های انسان ها را به خاطر می سپارد که در چه زمانی و کجا به چه درجه حرارتی نیاز دارند. با استفاده از حسگرهای داخلی و موقعیت یاب گوشی همراه می تواند در صورتی که کسی خانه نباشد حالت ذخیره سازی انرژی را فعال کند.


این دوربین ضد آب قابلیت نصب در فضاهای بیرونی را دشته و می تواند به راحتی و بدون توقف تصاویر را ضبط کرده و روی ابر ذخیره کند. این دوربین هوشمند در هنگام تشخیص یک فرد در اطراف خانه از طریق اپلیکیشن نصب شده روی تلفن همراه یا تبلت برای شما یک هشدار ارسال کرده و شما را از وجود شخص آگاه می سازد. در صورتی که شما تشخیص دهید فرد وارد شده ناشناس است می توانید از طریق کلیک روی گزینه میکروفون اپلکیشن برای فرد مورد نظر به صورت بی درنگ پیام صوتی ارسال کنید.شرکت شیائومی در سال 2010 توسط لی جون در چین تاسیس شد و در حال حاضر از تولیدکنندگان به نام تلفن همراه محسوب می شود. موسس این شرکت معتقد است که ارائه محصولات و فناوری های با کیفیت بالا لزوما نیازمند هزینه های بسیار زیاد نیست و تا کنون این شرکت سخت افزارها، نرم افزارها، سرویس های اینترنتی و دستگاه های هوشمند بسیاری تولید و ارائه کرده است. در ادامه به چند نمونه از دستگاه های تولید شده توسط شرکت شیائومی اشاره می کنیم:کوادکوپتر شائومی یک کوادکوپتر مجهز به دوربین فیلم برداری است که کاربر می تواند با استفاده از اپلیکیشن قابل نصب روی تلفن همراه و تبلت آن را از راه دور هدایت کرده و تصاویر را مشاهده کند. با استفاده از تراشه های هوشمند در این کوادکوپتر ، میزان سرعت و شتاب با دوربین هماهنگ شده و خطای ناشی از سرعت حرکت و شتاب را در تصویربرداری به حداقل می رساند.دستبند هوشمند سلامتی شیائمی می بند 2 ، یکی از پرطرفدارترین و پروفروش ترین محصولات شیائومی است که می تواند بعنوان یک همراه همیشگی اطلاعات زیادی مانند ضربان قلب، تعداد گام ها و مسافت طی شده را به شما نشان دهد. دستبند شیائومی می بند 2 می تواند اطلاعات زیادی مانند ضربان قلب، زمان، مسافت طی شده، تعداد گام ها، کالری مصرف شده و درصد باتری باقی مانده را به شما هشدار دهد. بعلاوه می بند 2 ، از تماس های صوتی، پیام های متنی ، زنگ های هشدار و یادآوری های مختلف پشتیبانی می کند و همه ی آن ها را روی صفحه نمایش این گجت قابل مشاهده هستند. پارمترهای انتخابی جهت نمایش روی صفحه نمایش از طریق اپلیکیشن دستبند قابل انتخاب است.


نظرات شما برای ما فوق العاده مهم هستند. لطفا نظر خود را بنویسید.


با نظردهی ما را حمایت کنید:

Captcha