بهانه هایی برای عدم موفقیت

بهانه هایی برای عدم موفقیت

بهانه هایی برای عدم موفقیت

نویسنده : ایمان محدثی

ارسال شده در تاریخ ﺳﻪشنبه 12 بهمن 1395


مردم چه فکری خواهند کرد؟

حقیقت محض این است که برای کسی اهمیت ندارد که شما مشغول انجام چه کاری هستید. زیرا هرکس به اندازه کافی در دنیای خودش مشغله دارد تا اینکه بخواهد فکرش را به فکر کردن در مورد شما  ، درگیر کند. شما در دنیای آنها کمترین اهمیتی را دارید. حتی اگر برای چند ثانیه متوجه شما بشوند ، مطمئن باشید ، موقتی است . پس بر روی راه حل های طولانی مدت به جای بازدارنده های موقتی تمرکز کنید.

من تغییرپذیر نیستم 

چرا نمی توانیید تغییر کنید ؟ تغییر همیشگی است . انسان موجودی است که با شرایط وفق پیدا می کند تا بتواند به حیات خود ادامه دهد. اگر شما متعصبانه با تغییرات مبارزه کنید . مطمئن باشید به دست خود نابودیتان را رقم خواهید زد.

من خوش شانس نیستم

آنچه جهانیان از تعریف بخت و اقبال می دانند ، مترادف شانس است . بلکه این پیامد انتخاب شما است که شانس و اقبال شما را رقم می زند . در این راستا می توان گفت : موفقیت یک ریسک نیست ، بلکه شما مجبورید آن را به دست بیاورید و نقش شانس زمانی مشخص می شود که شما به دنبال کسب موفقیت باشید.

پس از ازدواج ، اهدافم را دنبال میکنم

این بهانه در واقع بدین معناست که واقعا هیچ تصمیم و تمایلی برای انجام هیچ کاری ندارید . ازدواج ، رویداد مهمی است ولی هیچ تاثیری بر روی موفقیت و یا شکست شما ندارد . شاید شما به دنبال یک همراه هستید تا شما را حمایت کند؟ یا اینکه منتظر ازدواج با شخصی ثروتمند هستید؟؟ ولی به خاطر داشته باشید ،خوشحالی و موفقیت شما نباید با اشخاص گره خورده باشد. شما باید به رویاهای خود بیاندیشید و دیدگاه و هدف خود را از ازدواج مشخص کنید تا اینکه توقع داشته باشید ازدواج سبب موفقیت شما شود. 

من پر مشغله هستم

هیچکس آنقدرها هم که فکر می کنید ، پرمشغله نیست و پس بهتر است به جای گله مندی از گرفتاری زیاد به اولویت بندی اهدافتان بپردازید . پر مشغله بودن ، فقط یک بهانه است و شما باید برای خود زمان های خالی ایجاد کنید تا بتوانید به آنچه که واقعا برایتان اهمیت دارد بپردازید.

بهانه تراشی 

بهانه تراشی انرژی شما را تحلیل می برد . با پیش گرفتن این روش به هیچ موفقیتی دست نخواهید یافت . هیچ نکته ی مثبتی در بهانه تراشی وجود ندارد . بهترین کار ، تلاش بیشتر برای بهبود شرایط است . پس از هم اکنون تصمیم بگیرید و تمام بهانه هایی که شما را ازپیشرفت باز میدارد را کنار گذاشته و خود را درگیر این دروغ های واهی نکنید.

امکان پذیر نیست

چرا فکر می کنید که این کار شدنی نیست ؟ قطعا بدون تلاش هیچ کاری شدنی نیست . دروغ هایی از این قبیل شما را از رویاهای بزرگی که در سر دارید ، دور کرده و شانس موفقیت را از شما می گیرد. پس این طرز فکر را رها کنید و بر روی نکات مثبت متمرکز شوید .

بدون مدرک دانشگاهی ، اعتبار ندارم

این بهانه واقعا بهانه است . چرا زمان و انرژی خود را با پرداختن به چنین افکاری تحلیل می دهید ؟ چرا فکر می کنید بدون داشتن مدرک دانشگاهی ، موفقیت امکان پذیر نیست ؟ تعداد زیادی از افراد در جامعه وجود دارند که بدون داشتن مدرک دانشگاهی و از صفر شروع کردن به موفقیت های  بزرگی دست یافته اند .

از توانایی کافی برخوردار نیستم

ممکن است شما از لحاظ جسمانی و مالی در محدویت به سرببرید . ولی این شرایط نباید شما را از رویا پردازی و تلاش برای کسب موفقیت باز دارد . هیچکس در اولین مراحل شروع یک فعالیت ، عالی و بی نقص نیست و به تکرار و تمرین فراوان برای کسب موفقیت نیاز دارد . اتفاقا ضعف و داشتن کاستی در شروع فعالیت بسیار مفید است زیرا دنیا افراد سخت کوش را دوست دارد.

پول کافی برای انجام این کار ندارم

اگر فکر می کنید به دلیل مشکل مالی نمی توانید کاری را درست انجام دهید ، پس پیش از این درنگ نکنید ! سعی کنید با کارهایی از قبیل سرویس دهی و ارائه خدمات ، پول مورد نیاز خود را تامین کنید . این بهانه دروغی بیش نیست ؛ زیرا پول  مشکل اصلی نیست ، بلکه این شمایید که از ایفای نقش بازنده لذت می برید.نظرات شما برای ما فوق العاده مهم هستند. لطفا نظر خود را بفرمایید.


با نظردهی ما را حمایت کنید: